Jestem Polakiem - wątek patriotyczny

Wszystkie kwestie dotyczące nas - kibiców Falubazu

Re: Jestem Polakiem - wątek patriotyczny

Nieprzeczytany postprzez Fox 10 lip 2014, o 18:36

http://naszdziennik.pl/polska/84745,pol ... zewie.html

http://niezalezna.pl/57192-nowe-info-pr ... a-sluzewcu

http://wpolityce.pl/historia/204490-tyl ... -wykletych

W ciągu dnia nic nie wskazywało na utrudnienia. Ok. godziny 15:00 na cmentarzu pojawili się jednak policjanci, zaczęli wypytywać i sprawdzać, gdzie były prowadzone badania. Przesłuchano również prof. Szwagrzyka.

Prace zostały w końcu przerwane i zakończone przy asyście policji. Wydobyte cztery ekshumowane szczątki leżą w trumienkach, które znaleziono pod współczesnymi grobami. Trumny trafiły do specjalnego namiotu, z którego miały zostać przewiezione do laboratoriów. Ale może być z tym problem:

Trumny są obiektem śledztwa prokuratury, policja obstawiła ten namiot, nie pozwala tam wejść. Prokurator dokonuje dziwnych czynności przy tych trumnach, Nawet ekipa prof. Szwagrzyka nie może wejść do środka
Fox

Nieprzeczytany postprzez Fox 10 lip 2014, o 23:10

Obrazek

dzisiaj symboliczna rocznica całego ludobójstwa dokonanego przez OUN/UPA na Polakach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej,
11 lipca 1943 roku to krwawa niedziela - atak ukraińskich nacjonalistów na prawie setkę wsi zamieszkanych przez Polaków

http://www.youtube.com/watch?v=6mQdIVw7mUM

jak kogoś interesuje temat to polecam książkę Joanny Wieliczki-Szarkowej Wołyń 1943 - nakreśla cały temat zbrodni w przystępny sposób

oprócz tego ciekawe są publikacje ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego
Fox

Nieprzeczytany postprzez Fox 11 lip 2014, o 10:18

http://www.youtube.com/watch?v=5mBY92BaIBo

świetna produkcja JWK (Jednostki Wojskowej Komandosów) z Lublińca
Fox

Nieprzeczytany postprzez Olech 29 lip 2014, o 17:06

Jak wygląda 1 sierpnia w Zielonej ?
Olech

Nieprzeczytany postprzez Kaczy 29 lip 2014, o 19:30

Mój Oskar ma urodziny
Z DZIADA NA OJCA Z OJCA NA SYNA TAK TRWA FALUBAZowa RODZINA !!!
Kaczy

Nieprzeczytany postprzez Hans 30 lip 2014, o 11:20

Olech napisał(a):Jak wygląda 1 sierpnia w Zielonej ?

24-26 stopni, słonecznie i bez deszczu. Zapowiadają się piękne obchody 10-lecia stacji TVN Style, która wystartowała dokładnie 1 sierpnia 2004 r. ;)
Wychowani na stadionie, gdzie raca płonie !
Hans

Nieprzeczytany postprzez KAC 30 lip 2014, o 16:34

Uroczystości z okazji 70. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia 2014 r. na Nekropoli Zielonogórskiej pod Obeliskiem poświęconym żołnierzom Armii Krajowej odbędą się uroczystości z okazji 70. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
O godzinie 17.00 w całym mieście zabrzmi sygnał syren alarmowych. Następnie odbędzie się uroczysty apel przygotowany przez harcerzy z Chorągwi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego.
W programie uroczystości przewiduje się:
- wystąpienia okolicznościowe,
- apel pamięci,
- składanie wiązanek kwiatów przed obeliskiem.
W uroczystości weźmie udział kompania honorowa z 4 Zielonogórskiego Pułku
Przeciwlotniczego z Czerwieńska.
Jutro będzie koszmar , jutro będzie Kac ...
KAC

Nieprzeczytany postprzez Młody96 2 sie 2014, o 02:06

bardzo dobra frekwencja dzisiaj naliczyłem 15 osób od nas ...
gdzie reszta "Patriotów" która nosi koszulki :?:
TYLKO FALUBAZ
LICZĄ SIĘ WSPOMNIENIA I MIŁOŚĆ KTÓRA ŻYCIE ZMIENIA
Młody96

Nieprzeczytany postprzez Fox 3 paź 2014, o 10:40

https://www.facebook.com/events/1578667 ... 36/?ref=22 ciekawa inicjatywa
gra miejska Zielonogórscy Wyklęci

„Zielonogórscy Wyklęci”
Dnia 11 październik 2014 w Zielonej Górze w godz. 13.00 – 16.00 odbędzie się otwarta gra miejska pt. „Zielonogórscy Wyklęci”, – której celem jest przybliżenie historii uczestników walk z komunistycznym systemem w latach 1944 - 1963. Ze szczególnym uwzględnieniem działalności podziemia niepodległościowego w Zielonej Górze.
Scenariusz gry miejskiej pt. „Zielonogórscy Wyklęci” jest inspirowany historią Polski oraz wydarzeniami związanymi z powojenną historią Zielonej Góry. Uczestnictwo w grze wymaga podstawowej wiedzy z zakresu dziejów najnowszych. Celem gry jest edukacja poprzez zabawę i spojrzenie na Zieloną Górę przez pryzmat jej ciekawej i mało znanej mieszkańcom historii.
Informacje praktyczne dotyczące gry miejskiej „Zielonogórscy Wyklęci”:
• Gra będzie polegała na pieszym przemieszczaniu się drużyn od punktu do punktu według otrzymanych na starcie instrukcji.
• Gra jest przeznaczona dla osób od lat 14 do 100. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego.
• Organizatorzy przewidują maksymalnie 12 zespołów.
• Atrakcyjne nagrody − organizator przygotowuje nagrody z myślą o drużynach 3 −osobowych, ale przyjmujemy także drużyny liczniejsze − z zastrzeżeniem zachowania przeznaczonej puli nagród dla wygranych.
•,Aby wziąć udział w grze należy przesłać wypełniony formularz na adres: zielonogorska.gra@o2.pl
• dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 532 536 081 od koordynatora i pomysłodawcy Gry
• Realizacja gry: Regionalne Centrum Animacji Kultury Zielonej Góry ul. Henryka Sienkiewicza w godz. 13.00 – 16.00. Finał: 11 października 2014
• Relacja oraz sprawozdanie z gry zostanie zamieszczona na stronie RCAK w Zielonej Górze
Indywidualny udział w Grze również jest możliwy!
Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawa zorganizowania dodatkowej drużyny z osób, które zgłosiły się do udziału indywidualnie.
Fox

Nieprzeczytany postprzez gosia_61 13 paź 2014, o 12:59

Marsz Niepodległości został zgłoszony! ARMIA PATRIOTÓW, to hasło tegorocznego marszu.
Tumanowicz przewodniczącym zgromadzenia, które zakończy się po drugiej stronie Wisły, na Kamionku.

http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/222-marsz-niepodleglosci-pojdzie-nowa-trasa-znamy-haslo-tegorocznego-marszu
W życiu można wszystko zmienić dziewczynę/chłopaka, dom, pracę, samochód ale
miłości do klubu się nie zmienia.
gosia_61

Nieprzeczytany postprzez Bartek98 12 gru 2014, o 23:09

13 Grudnia 2014 roku o godzinie 19.00 pod Pomnikiem Robotników Solidarności Patriotyczna Zielona Góra wraz z Polska Niepodległa - Oddział Zielona Góra zapalimy światełko wolności, ale przede wszystkim pamięci ofiar stanu wojennego.
Minutą ciszy oraz krótką modlitwą uczcijmy wspólnie tamte tragiczne wydarzenia, których sprawcy do dziś nie zostali osądzeni!
Zapraszamy do uczestnictwa w tej krótkiej, spontanicznej uroczystości!
Również tego dnia w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela o godzinie 9.00 rano zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego ofiarowana przez Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w stanie wojennym.
"Ojczyzna - to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie"

https://www.facebook.com/patriotazgora?ref=ts&fref=ts
Bartek98

Nieprzeczytany postprzez konrad 3 lut 2015, o 14:31

http://online.datasport.pl/zapisy/porta ... awody=1545

Kto chce się jeszcze dopisać do marszu to proszę kontakt na PW
konrad

Nieprzeczytany postprzez Radzik 27 lut 2015, o 14:34

Dzisiaj RZG podało, że kibice Falubazu organizują Marsz Żołnierzy Wyklętych w ZG. Marsz jest organizowany przez Zielonogórskie środowiska narodowe, tj. MW, RN i Patriotyczna Zielona Góra, niemniej grupy kibicowskie Falubazu jak najbardziej zapraszają wszystkich kibiców do udziału w Marszu.

Obrazek
Klub Sportowy Falubaz 1961 Zielona Góra
Radzik

Nieprzeczytany postprzez Fox 3 mar 2015, o 14:03

świetne inscenizacje na Marszu 1.03 we Wrocławiu https://www.youtube.com/watch?v=jZsQc-97Cv4#t=10

dodam od siebie takie przemyślenia - marsz oprócz głównego celu jakim jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych ma na celu także zwrócenie uwagi ludzi niezainteresowanych czy mediów. Organizatorzy powinni zadbać o dobór okrzyków takiego marszu, może nie jest to popularna opinia wśród kibicowskiej braci ale okrzyki "precz z komuną" czy "a na drzewach zamiast liści" nie mają większego przełożenia na dzień dzisiejszy.

Moim zdaniem problemem jest dzisiaj nierozliczenie komunistycznych aparatczyków i oprawców czyli bardziej zasadny jest okrzyk "norymberga dla komuny". A jest to jeden z problemów - jeśli chodzi o Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to chcemy też godnego pochówku dla Bohaterów. Chcemy też aby młodzież znała nazwiska, sylwetki i dokonania tych ludzi - ich tragiczną sytuacje.

Niestety (nie tylko na marszu w Zielonej Górze) najczęstszym okrzykiem jaki wyrywa się z tłumu to właśnie jeden z tych wymienionych (lub raz sierpem raz młotem). My idziemy na taki marsz mając świadomość dlaczego idziemy, wiedzę o tych ludziach, których chcemy upamiętnić oraz sytuacji w jakiej się znaleźli. Okrzykami chcemy pokazać innym - w sposób inteligentny i jasny - dlaczego tu jesteśmy, dlaczego akurat tych ludzi stawiamy jako autorytety. Wachlarz okrzyków może być różny - byle adekwatny do sytuacji i przemyślany.

Fajnie, że w Zielonej ktoś ma chęci organizacji takich wydarzeń, mam nadzieję, że opinie różnych osób będą brane pod uwagę. Pewnym rozwiązaniem problemu monotonii dorocznych marszów - krzyczenia tylko dla krzyczenia - jest właśnie to co widać na filmiku we Wrocławiu.

Swoją drogą polecam czytać i wzbogacać swoją wiedzę - ksiązka "U boku Łupaszki" Jana Stanisława Smalewskiego opisuje wspomnienia Antoniego Rymszy "Maksa", żołnierza z Brygady Łupaszki, więziony i torturowany przez NKWD w Legnicy, jeśli się nie mylę to żył i został pochowany w Prochowicach koło Lubina
książkę czyta się nawet lepiej niż dobrą książkę sensacyjną, polecam
Fox

Nieprzeczytany postprzez Adrian92 12 mar 2015, o 11:18

Sławscy Fani, proszą o wsparcie.
W tym roku planowana jest przebudowa kilka dróg w miejscowości Sława, wiążę się to z koniecznością powstania nowego ronda. Całość zadania ma potrwać do końca października. Na majowej sesji temat będzie rozważany przez rade miejską, ale aby do tego doszło musimy uzyskać większą ilość głosów w sondzie która znajduje się na stronie www.slawa.pl. Reszta szczegółów w poniższym linku
https://www.facebook.com/179700432079846/photos/a.431336186916268.94386.179700432079846/792396994143517/?type=1&theater
Przez wielu postrzegane jako miasto turystyczne, lecz tutaj mieszkają charaktery fanatyczne !
Sławscy (F)ani '12
Adrian92

Poprzednia stronaNastępna strona