Książki

Książki

Nieprzeczytany postprzez Fox 4 sty 2012, o 13:52

co czytacie, co polecacie, jakieś interesujące nowości itp. temat już zakładałem chyba dwa razy ale zmiany forum usuwały go

akurat jestem świeżo po przeczytaniu to mogę polecić książkę Józefa Mackiewicza 'Droga Donikąd', jest to powieść, która w istotny sposób dotyka problemu komunizmu; autor od początku przeciwstawiał się sowieckiej okupacji, przez co miał ciągłe problemy - został również na niego wydany wyrok śmierci przez Armię Krajową jednak został uniewinniony, a całą sprawę mimo, ze nie została do końca wyjaśniona, uznaje się za prowokację agentury sowieckiej
był również obserwatorem ekshumacji zwłok w Katyniu po odkryciu ich przez Niemców, za publikacje na ten temat karę śmierci wydała na niego partia robotnicza, przez co w późniejszych latach żył na emigracji
Fox

Re: Książki

Nieprzeczytany postprzez WojtekPC 13 sty 2012, o 22:21

Jakiś czas temu przeczytałem „PRZYMIERZE WROGÓW” autorstwa Agostino Von Hassell (wnuk jednego ze spiskowców, którzy przygotowali zamach na Hitlera w Wilczym Szańcu) oraz Sigrid MacRae.
W książce opisano historię współpracy amerykańskiego i niemieckiego wywiadu w latach II Wojny Światowej.
Sporo miejsca poświęcono opozycji antyhitlerowskiej w III Rzeszy.
Jeśli ja zapomnę o Tobie, niech Bóg zapomni o mnie.
WojtekPC

Nieprzeczytany postprzez kostek 20 lut 2012, o 22:47

Ja przeczytałem ostatnio ciekawą książkę autorstwa Tom Matzek - "Zamek Śmierci Hartheim - eutanazja w III Rzeszy". Facet oparł swoją książkę na relacjach świadków oraz sporej ilości materiałów źródłowych. Godna polecenia jeśli kogoś interesuje ten temat.
kostek

Nieprzeczytany postprzez WojtekPC 2 lip 2012, o 11:44

„Jak pokochałem Adolfa Hitlera”. Książka Romana Zielińskiego o kontrowersyjnym tytule i takiej samej treści, więc polecam ją wszystkim niepoprawnym politycznie. Jechanie po GW, politykach, imigrantach, lewakach. Przez książkę przewijają się również wątki kibicowskie.

„Jestem Kibolem” Krzysztofa Korsaka. Nowość na rynku, bardzo popularna wśród kibiców. Czyta się szybko i przyjemnie. Książka napisana w taki sposób, że w wielu miejscach można utożsamiać się z autorem. Kilka śmiesznych wątków przy, których czytaniu nie sposób nie śmiać się. Obowiązkowa lektura każdego kibola.
WojtekPC

Nieprzeczytany postprzez jason22 2 lip 2012, o 18:16

Z tematyki kibicowskiej mogę polecić książkę dr Jerzego Dudały "Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach".
Momentami jak dla mnie zbyt naukowe podejście do tematu, ale jest w niej dużo ciekawych faktów z historii polskich kibiców, Dudała ma pojęcie o temacie opierając się m.in. na własnych przeżyciach związanych z Zagłębiem Sosnowiec któremu do dziś kibicuje.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/104380/fani-chuligani-rzecz-o-polskich-kibolach-studium-socjologiczne
Z kupnem może być ciężko, bo jest dosyć stara, ale hasa gdzieś poskanowana na necie w pdf-ie.
"Chociaż dla wielu z was jesteśmy dziką sforą, jest jedna rzecz której nam nigdy nie zabiorą..." K.S. Falubaz!
jason22

Nieprzeczytany postprzez WojtekPC 27 sty 2013, o 18:57

"Katyń - ocalona pamięć" Andrzeja Krzysztofa Kunerta.
Kalendarium opisujące dokładnie to jak doszło ro sowieckiej agresji na Polskę, okupacji i zbrodni na Polakach. Sporo zdjęć, zapisków więźniów, fragmentów przemówień i wywiadów. Warto przeczytać.
WojtekPC