Pomoc Kamilowi z Lubina

Miejsce na naszym forum umożliwiające każdemu swobodne założenie tematu i wypowiedzenie się w nim.

Pomoc Kamilowi z Lubina

Nieprzeczytany postprzez kostek 9 lip 2014, o 15:55

Witam i przepraszam, że nie w temacie, ale sprawa jest nagła. Potrzebna jest krew. Poniżej wklejam artykuł. Kto przebywa we Wrocławiu i ma grupę krwi 0Rh+ proszę o oddanie jej. Poniżej numery telefonów.

Liczą się dni, a nawet godziny. Chory na białaczkę 17-letni Kamil Lemański natychmiast potrzebuje krwi. Potrzebna jest wyłącznie grupa 0Rh+. – Tylko szybka transfuzja uratuje życie Kamilowi – podkreślają członkowie Drużyny Szpiku Sitech i apelują o pomoc dla młodego lubinianina.

17-latek miał już dwa przeszczepy od osoby niespokrewnionej, niestety żaden z nich się nie przyjął. Stan chłopaka bardzo się pogorszył. – Kamil jest w stanie krytycznym. Przebywa na oddziale intensywnej terapii we wrocławskim szpitalu– mówi Marzena Jeziorowska z Drużyny Szpiku.

Pomóc może tylko ciągłe przetaczanie krwi. I to natychmiast. Niestety krwi brakuje. Stąd błagalny wręcz apel o pomoc. Nie dość, że krew może być tylko z grupy 0Rh+, to jeszcze o specjalnym składzie. Ale przebadać mogą ją tylko specjaliści w Wrocławia.

– Z tej krwi będzie wyciągana masa granolucytarna. Takie badania mogą być wykonane tylko we Wrocławiu w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża. Kamil musi otrzymać tę krew natychmiast, dlatego każdy kto może, prosimy żeby jutro pojechał do Wrocławia i oddał krew. Zwracamy koszty przejazdu, lekarz wystawi też zaświadczenie do pracy – zapewnia Marzena Jeziorowska.

Krew można oddać w godzinach od 7 do 13. – Jutro my także jedziemy do Wrocławia. Mamy trzy wolne miejsca, jeśli ktoś chciałby zabrać się z nami – dodaje wolontariuszka.

Kontakt do członków Drużyny Szpiku: Marzena Jeziorowska nr 883 355 194, Renata Kołodziej nr 603 818 724.
kostek
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron